Thajsko 0. den – cestuju sám s batůžkem na měsíc

Když jsem se rozhodl, že chci někam vypadnout, první, co jsem věděl ještě před cílovou destinací je, že chci jet sám. Mnoho lidí kolem to příliš nechápalo, někteří se podivovali, jiní byli šokovaní. Sám nevím proč jsem se takto rozhodl, snad proto, že si chci odpočinout a na to je lepší mít soukromí a vlastní prostor, snad proto, že chci lépe proniknout do cizí kultury.

Jediné, co si s sebou do svého příručního zavazadla (batůžku do 8 kg) beru, si můžete prohlédnout na fotce:

Photo 999 Photo 1000

je to další z věcí, ke kterým nemělo okolí příliš pochopení. V čem budeš chodit? Proč si nenabalíš? Když pominu, že v Thajsku je v průměru 30 stupňů ve stínu. Tak si představte, že je to také civilizovaná země, a že je oblečení po celé Asii mnohem levnější než u nás. Navíc plánuji projet část Thajska od Bangkoku směrem na jih, takže tahat sebou 30-ti kilový kufr není žádná pecka.

 

Mohlo by vás zajímat

František Szabó

([email protected]) Internetový podnikatel. Provozovatel webových portálů ve více než 20 zemích světa. Zastánce jednoduchosti a minimalismu. Investor a podporovatel decentralizace.

Diskuze

9 komentářů

 1. Ahoj, tak to jsi můj člověk! Přesně takhle cestuji už pět let! Fandím, sleduji! Měj se fajne…:-)a kdyby ses někdy takhle vydal do Vietnamu, tak napiš. Poradím.

 2. Pokud jedeš na celý měsíc, tak bych být tebou nevynechal ani Chiang Mai na severu. Je tam spousta povyražení jako tygří království, sloní tábor, opičí a hadí farmy, treky v džungli. Na jihu pak doporučuju Ton Sai beach kousek od Krabi.

  Pokud bys chtěl načerpat nějakou inspiraci, tak tady jsou fotky z mého předloňského dobrodružství:
  http://kallak.smugmug.com/Travel/Thailand-2011/

  Kromě Thajska jsme si střihli i Kambodžu.

 3. Koukám jak blázen, že jsi zmizel. Ale fandím tomu, pač na to sám nemám příliš odvahu. Hlavně sem per fotky, zážitky a postuj pokud možno pravidelně.

 4. Mazec. Tenhle trip me hodne zajímá, tak doufám, ze poreferujes, jake to bylo, az se vratis!

 5. Pekne, podobne som zadinal aj ja. Az by si mal cestu na Koh Samui, ozvi sa 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *