Oficiálně startuji svůj osobní blog prvním příspěvkem a rovnou půjde o shrnutí mého roku 2013. Původně se mi to moc nechtělo sepisovat, ale řekli jste si o to svými více než 30 FAVy na Twitteru a tak to tady máte:)

Volně navazuji na reporty za roky 2011 a 2012, když si to tak zpětně pročítám musím se zasmát jak moc se za ty léta změnilo:). Tyto reporty se na affilblog (můj blog o affiliate tématice) moc nehodily a proto jsem jej vyčlenil pro nový soukromý blog. Na tento blog budu čas od času dávat věci mimo affiliate tématiku (iOs, startupy, projekty, investování, PPC, bitcoiny, atd…). Pokud vás některá z těchto témat zajímá přidejte si mě do RSS čtečky.

Své povídání rozdělím do 3 částí (jak mi vyšla předsevzetí, co se opravdu stalo v roce 2013, co plánují pro rok 2014). Pokusím se být maximálně stručný a vypíchnout pouze to důležité.

Jak mi vyšla předevzetí

 • vytvořit úspěšnou mobilní appku – To se nepodařilo, spustili jsme 1 appku, ale neměla větší úspěch FAIL
 • rozvíjet linkmonitor.cz (máme připraveno několik významných úprav včetně peněženky) – Tento projekt jsem prodal, předtím jsem jej ale rozvíjel takže OK
 • rozvíjet affiliate podnikání (manažerství, školení, kniha, lead gen, affilweby) – OK
 • budovat vlastní brand a jméno – FrantisekSzabo.cz (prezentace, srazy, affilblog, výzkumy a studie) OK
 • dodělat VŠ OK
 • cestovat (Austrálie, Thajsko, Holandsko, Španělsko) a poznat jiné kultury OK (nakonec jsem stihl bulharsko, maďarsko, slonvesko, thajsko)
 • naučit se lépe anglický jazyk (hlavně mluvit) – No řekněme že částečně 1/2 OK (nějaký pokrok tam je nebojím se mluvit a přečetl jsem několik knih v angličtině ale pořád to není vončo)

Myslím že úspěšnost je slušná. Ze sedmi bodů jsem pět splnil zcela a jeden částečně. Když se ohlédnu zpětně musím se pochválit.

Co se opravdu stalo v roce 2013

Rok 2013 byl pro mě rokem zenu a zjednodušování. Vše to začalo po dokončení vysokoškolského studia na konci ledna (na téma podnikání a škola jsem sepsal tento článek). Poté jsem byl měsíc v Thajsku, kde jsem si čistil hlavu a blogoval jsem. Vrátil jsem se a měl jsem relativně jasno že chci osekat své podnikání na několik hlavních pilířů. O prázdninách jsem ještě navštívil Slovensko, Maďarsko, Bulharsko, několik festivalů a koncertů a celkově tento rok více žil a prožíval.

V polovině roku jsem začal ořezávat některé své aktivity a ukončil několik affiliate spoluprací ať už jako manažer tak jako partner. Aktuálně mi na management zbývají v podstatě už pouze dva partnerské programy (Affil.Trikator.cz, Dropshipping.cz oba mě moc baví a vidím v nich velký potenciál). NA konci roku jsem převzal také firmu Lemony trade s.r.o. kde jsem byl minoritním vlastníkem. Tuto firmu budu využívat hlavně pro svou firmu zabývající se vývojem iOs aplikací.

Ke konci roku si mnozí z vás všimli že prodávám velké množství projektů (magazíny, MFA, agregátory, katalogy) a služeb (Shopia.cz, Dropface.cz, Linkmonitor.cz), které jsem provozoval . Nechal jsem si pouze několik projektů (Pujcko.cz, Leadgeny) abych si uvolnil ruce a pustil se naplno do věcí, které mě zajímají. Mimo očistu podnikání jsem čistil také domácnost a věcí, které skladuji doma a jsou mi k ničemu. Inspirací pro mně byl článek mého kamaráda Michala Majgota. Tento rok mohu zhodnotit celkem pozitivně byla to jízda!

Plány pro rok 2014

 • vybudovat z Affilblogu český PerformanceIn (pokud vás zajímají podrobnosti nebo byste se tohoto projektu chtěli zúčastnit napište mi na [email protected])
 • Cestovat po Kalifornii (cca 40 dní, plán cesty mám hotov) a navštívit další zemi (Španělsko nebo Kanáry ideálně), rád bych se taky podíval do Anglie (pokud jste v některých těchto zemích a máte nějaké info napište mi jej do komentářů)
 • Vzdělávat se – Zapsat se na zimní iCollege.cz, podívat se na LIM s Markem Prokopem, naučit se perfektně PPC a e-mailing, naučit se lépe anglicky jak psaným tak mluveným projevem
 • Poznávat nové lidi a navazovat oboustraně výhodné spolupráce (pokud se neznáme a chtěli byste se potkat napište mi na mail)
 • Vypustit v rámci své nové firmy úspěšnou iOs appku (alespoň 100tis stažení) a stabilizovat firmu LemonyApps

Reporty kamarádů a zajímavých lidí (letos toho bylo opravdu hodně, ještě jsem vás ani nestihl všechny přečíst):

Závěr

Každý rok se snažím trošku více najít sám sebe i díky blogování. V roce 2010 jsem začal psát affilblog, to mě neskutečně moc posunulo a získalo mnoho partnerství a nových přátel. Od osobního blogu si slibuji že se mi rozšíří pole přátel i mimo affiliate tématiku a budu se s vámi moci podělit o témata, která mě zajímají.

Budu moc rád když mi napíšete do komentářů jak hodnotíte svůj rok 2013 vy? Pokud jste o tom napsali článek a neuvedl jsem vás ve svém seznamu výše tak mi zašlete odkaz, rád si jej přečtu.

Mohlo by vás zajímat

František Szabó

([email protected]) Internetový podnikatel. Provozovatel webových portálů ve více než 20 zemích světa. Zastánce jednoduchosti a minimalismu. Investor a podporovatel decentralizace.

Diskuze

19 komentářů

 1. Ahoj, pěkný report. Také jsem o iCollege uvažoval, ale asi to zatím nevyjde.
  Nebylo by zajímavější spojit se s pár dalšími a udělat jeden velký (1000 článků) web právě na tahle témata jako affil, SEO, PPC atd.? V jednom se to nedá, ale mohl bys mít na každou kategorii někoho.
  Začal jsem taky trochu psát – e-shopy, affil, atd., jenom nemám s čím srovnávat, tak je to taková první vlaštovka:
  http://svizne.cz/internet/plany-na-rok-2014-a-trocha-toho-bilancovani.html

  Honza

  1. Diky za zaslani reportu doplnil jsem te do seznamu. No prave o tom mluvim Affilblog by takovy mel byt.

 2. Paráda Franto. Skvělej rok. Obrovsky pozitivně hodnotím to focusování a věnování se jen pár málo věcem a jít v nich do hloubky.

  Také je super, že si vyčlenil osobní blog!

  Ať se ti vše v roce 2014 splní.

  1. Diky Mario, ano pevne verim ze ty kroky byly velmi dulezite.

 3. Ahoj, ano ta iCollege mě taky zaujala, šel bych pak rád do podzimního běhu, jarní víkendy mám plné skialpu. ať se ti daří v cílech 2014.

  1. Děkuju, taky to máš parádně sepsáno. Těch předsevzetí máš ale docela hodně tak přeju štěstí aby se vydařily splnit:). Tvůj report jsem doplnil do seznamu.

   1. No taky si to říkám, když to vidím každý den na nástěnce. Ale snad se to podaří. Díky za uveřejnění.

 4. Koukám, že mi tvůj článek do teď nějak unikal. iCollege bych také rád v zimním běhu absolvoval, ale kdo ví, třeba se potkáme. Super, tvůj Thai-blog si musím projít, Thajsko mám taky v budoucnu v plánu, stejně tak USA – doufám, že bude také blog 🙂 Držím palce!

  Můj “To-do list 2014” – http://bladezone.cz/to-do-list-2014/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *