Jaký byl rok 2014 a jaký bude rok 2015?

Po roce jsem si přečetl svůj report z minulého roku a musím říct že je skvělé udělat flashback a ocitnout se na pár minut o rok zpět. Pohlédnou z vrchu na mě samotného kde jsem se ocital a jaké jsem měl plány. Jak to nakonec vše dopadlo a jaké cíle si dávám pro rok 2015?

Mé historické reporty

Stejně jako minulý rok shrnu článek do 3 částí a budu se snažit být maximálně stručný objektivní a bez zbytečného bullshitu a patosu.

Jak mi vyšla předevzetí?

 • Vybudovat z Affilblogu český PerformanceIn – FAIL – Affilblog jsem zprofesionalizovat a stal se mediálním partnerem offline affiliate akcí. Nenajdete zde žádnou komerci, vyšlo několik zajímavých guestpostů, ale nejsem moc spokojený s pravidelností publikace. Také se mi nepodařilo získat redaktory na stálo (je s tím šíleně moc práce). Affilblog byl vždy mé hobby a prostor, kde se dělím zdarma se svými čtenáři o hodnotné informace. Proto jsem se zatím rozhodl tento svůj záměr (tvorba oborového magazínu) pozastavit, protože bych se nevyhnul komerci a odkonil bych se od hlavní cesty a smyslu projektu.
 • Cestovat po Kalifornii (cca 40 dní, plán cesty mám hotov) a navštívit další země – OK byl jsem 38 dní v USA a procestoval 4 státy, dále jsem pak stihl navštívit Amsterdam, Německo, Švýcarsko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko a Polsko. Také několik hudebních festivalů a koncertů. Když to tak počítám byl jsem téměř 3 měsíce mimo ČR tohle hodnotím extrémně pozitivně!
 • Vzdělávat se – Zapsat se na zimní iCollege.cz, podívat se na LIM s Markem Prokopem, naučit se perfektně PPC a e-mailing, naučit se lépe anglicky jak psaným tak mluveným projevem – 1/2 OK na iCollege a LIM jsem nakonec nebyl (na Marketing Festivalu ano), ale co se týče vzdělání naučil jsem se lépe pracovat s PPC, emailingem, lépe vyhodnocovat návratnost a zapojit pokročilejší analytiku. S angličtinou jsem taky určitě zase pohnul o kus dál i díky cestování nebo kamarádům ze zahraničí.
 • Poznávat nové lidi a navazovat oboustraně výhodné spolupráce – OK několik velmi zajímavých spoluprací tento rok vzniklo a jsou podle všeho oboustraně velmi výhodné:)
 • Vypustit v rámci své nové firmy úspěšnou iOs appku (alespoň 100tis stažení) a stabilizovat firmu LemonyApps – FAIL stejně jako minulý rok nás i přes krásnou aplikaci a propagační video rozhodně nečekal kýžený výsledek min 100tis stažení více viz níže.

Co se opravdu stalo v roce 2014

Začátek roku byl ve znamení zjednodušování (stejně jako minulý rok). Prodal jsem velkou část svého webového portfolia a začal se zaměřovat pouze na leadgen segmenty finance a zdraví. Odkoupil jsem firmu Lemony trade s.r.o. pod kterou mám své další affiliate a startup aktivity. Také jsem ukončil další affiliate spolupráce (Trikator, Dropshipping) a započal jednu novou NATURHOUSE. Díky tomu se mi uvolnilo velké množství času na vlastní affiliate aktivity a s dalším šikovným affilákem jsem spustil projekt PestrýJídelníček.cz na kterém se každý den učím obrovské množství věcí z pokročilejšího affiliate marketingu (mailing, nakupování trafficu, analytika).

Rok 2014 byl pro mě díky zjednodušení a focusování finančně velmi úspěšný a díky tomu jsem mohl investovat velkou část peněz do dalšího budování vlastních projektů a jejich marketingu (linkbuilding, PPC, mailing). Velkou část ze zisků jsem investoval do podnikání zpět a sleduji že se investice postupně vyplácí a projekty rostou. Takže jsem se konečně naučil pracovat lépe s penězi na investice.

IMG_8305

První půl rok jsme v rámci LemonyApps strávili na vývoji a vypuštění aplikace Promishare. Hrozně moc jsem si z této práce odnesl. Podcenili jsme už samotný start, kdy jsme si pořádně nezvalidovali náš záměr a také jsme nevymysleli dobrou monetizaci aplikace abychom mohli reinvestovat výdělky zpět do marketingu. Výsledkem je několik tisíc stažení a utlumení našeho původního záměru tvořit mobilní appky. Misto toho se pouštíme do vod, které jsou pro nás více známé a to jsou webové aplikace (s tím že mobilní appku vypustím až budeme mít nějakou uživatelskou základnu). Budu moc rád když se přihlásíte mezi betatestery naší první SAAS aplikace Freelo.

Prvních 8 měsíců roku bylo hodně cestovacích. Splnil jsem si další sen a to navštívit Kalifornii. Cestování po USA pro mě byl neuvěřitelně silný zážitek. Další menší cesty byly taky užasné. Nejhorší byly vždy návraty do reality České republiky:). Za poslední 2 roky co cestuji jsem si uvědomil že svůj život opravdu prožívám a ne pouze žiju. Jelikož byl první půlrok takový volnější řekl jsem si že do konce roku trošku máknu a zapracuji na svém byznysu a online podnikání. Dost mi v tom pomohla i dlouhá téměř 2 měsíční nemoc, kdy jsem v podstatě neměl na výběr co jiného dělat. O úspěchu jednoho mého projektu si můžete přečíst na affilblogu, radost mi také dělá projekt PestrýJídelníček, kde máme za necelé 2 měsíce provozu přez 10 tisíc uživatelů služby a potencál projektu je stále obrovský. Je to také první projekt s kterým plánuji expanzi do zahraničí.

IMG_1850-768x1024

Plány pro rok 2015

 • Cestovat – 2 měsíce Australie (případně Nový Zéland), Afrika, Island, případně nějaké menší cesty po Evropě
 • Studovat – ještě více se zlepšit v online marketingu a analytice, více začít používat a mluvit Anglicky i když jsem v ČR. Navštívit nějakou přínosnou oborovou konferenci (Microconf, LIM, …)
 • Budovat projekty – PestrýJídelníček.cz (najít ověřenou metodu monetizace proniknout na další trhy), Freelo.cz (spustit první SAAS produkt), vybudovat samostnatné affiliate impérium:)
 • Poznávat – opět bych chtěl poznávat a spojovat lidi jak tomu bylo letos a navázat případně nové pracovní vztahy, kdyby vás cokoliv napadlo ozvěte se mi🙂

Reporty kamarádů a známých

Závěr

Pokud jste dočetli až sem moc vám děkuji, moc si toho vážím. Rád bych stejně jako minulý rok udělal pod tímto článkem seznam reportů svých přátel a známých. Prosím podělte se o svůj report v komentářích, rád si je všechny přečtu. Taky budu rád za reakci v komentářích jak se vám můj rok líbil a co si o mých plánech na další rok myslíte?

[Tweet "Jaký byl rok 2014 a jaký bude rok 2015? #czaffil"]

Mohlo by vás zajímat

František Szabó

([email protected]) Internetový podnikatel. Provozovatel webových portálů ve více než 20 zemích světa. Zastánce jednoduchosti a minimalismu. Investor a podporovatel decentralizace.

Diskuze

19 komentářů

 1. Ahoj Franto.
  Pekne pocteni. Je videt kus prace v affil komunite i na projektech. Zaroven je uzasny, kolik toho stihnes procestovat. V tomhle je velka vyhoda, ze si dokazes z casti drzet status volnonozce a nefixujes se na kancelar/misto.

  Preji ti, at se dari i v novem roce.

  Doplnim pro tve ctenare odkaz na me dnesni shrnuti roku 2014 a prehled konkretnich planu na 2015: http://www.hardyn.cz/shrnuti-roku-2014-plan-2015/

  1. Díky za reakci Michale, přidal jsem tvůj report do aktualizovaného listu. Zatím těch reportů moc není tak snad budou přibývat:)

 2. Pěkný report, hlavně ať to šlape dál 🙂 S angličtinou nejvíc pohneš když pojedeš sám do zahraničí, tady v ČR žádný kurz nepomůže. Co jsem se naučil v USA za 4 měsíce jsem se nenaučil tady ani za 10 let. Pak samozřejmě pomáhá hodně číst a psát anglicky, ale chce to čas.

  Můj report na http://diginomad.cz/jak-se-vydaril-rok-2014/ 🙂

  1. Cau diky za komentar, report jsem doplnil do seznamu. Jasny ohledne anglictiny vim o tom proto se snazim maximalne cestovat. Nicmene pokud jsi pak cast roku i v CR tak se to zase vytraci a je potreba to doplnovat i v domovine.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *