Utekl další rok. Spíše prosprintoval. Je čas se zastavit a porozhlédnout se co se stalo. Po úspěšném roce 2014 vám přináším další stručný report toho, co se událo a jaké jsou mé cíle pro rok 2016.

Mé historické reporty 

Jak mi vyšla předsevzetí?

 • Cestovat – 2 měsíce Austrálie (případně Nový Zéland), Afrika, Island, případně nějaké menší cesty po Evropě  – OK (Austrálie, Island a 1 měsíc v Anglii)
 • Studovat – ještě více se zlepšit v online marketingu a analytice, více mluvit anglicky, i když jsem v ČR. Navštívit nějakou přínosnou oborovou konferenci (Microconf, LIM, …)  – OK (3 měsíce jsem používal angličtinu na denní bázi mimo ČR, v ČR jsem se snažil číst anglickou literaturu a sledovat filmy v angličtině, navštívil jsem LIM)
 • Budovat projekty – PestrýJídelníček.cz (najít ověřenou metodu monetizace, proniknout na další trhy), Freelo.cz (spustit první SAAS produkt), vybudovat samostatné affiliate impérium) 1/2 OK – PestrýJídelníček.cz budujeme a rosteme, viz dále. Z Freelo jsem se na základě focusu na 1 projekt rozhodl vystoupit, viz samostatný článek.
 • Poznávat – opět bych chtěl poznávat a spojovat lidi, jak tomu bylo letos a navázat případně nové pracovní vztahy. Kdyby vás cokoliv napadlo, ozvěte se mi  – 1/2 OK, i když jsem mnoho nových lidí nepoznal (viz dále), výrazně jsem utužil současné perspektivní pracovní vztahy a v nich rostl 

Co se opravdu stalo v roce 2015

Nejspíš si mnoho z vás všimlo, že jsem se v podstatě stáhl z veřejného života. Blogování jsem omezil na naprosté minimum, konference také. Zaměřil jsem se hodně na sebe a svůj osobnostní a pracovní růst. Tento rok byl v mnohém zlomový. Ještě více jsem zjednodušoval a osekával své podnikání, řešil minimalismus a produktivitu.

Rok 2015 byl také ve znamení ukončení mých aktivit affiliate manažerství (NATURHOUSE) a poskytování affiliate služeb (konzultace, školení, publikace) a další klientské práce.

Dalo by se říct, že to byl rok růstu a PestréhoJídelníčku. Růst v oblasti osobního podnikání ala one man show. Dle Fakturoid jsem oproti roku 2014 vyrostl 7,4x. Přisuzuji jej právě zvýšenému focusu na aktivity, které reálně přináší peníze a zaměření dle Pareta právě na těch 20% aktivit, které přináší 80% zisků.

V lednu (po 1 měsíci provozu projektu PestryJidelnicek.cz) jsme byli break-even (v zelených číslech)!  Růst byl obrovský a začali jsme postupně vylepšovat produkt a budovat tým (k dnešnímu dni 15 externě, 6 inhouse fulltime). Aktuálně máme celkově přes 550 000 registrovaných uživatelů, 35 tis. fanoušků na Facebooku a 2 spuštěné země. Věřím, že jsme tady s Michalem narazili na něco obrovského, co trápí většinu populace. Plány pro další rok jsou velké (expanze na další trhy, mobilní aplikace, vlastní produkty a služby, atd.).

Navíc je to pro nás všechny obrovská škola, každý den se naučím něco nového. Od práce se zaměstnanci (najímání, vyhazování, nové kanceláře), přes velkou analytiku, nakupování trafficu, optimalizace konverzního poměru, A/B testů, vylaďování procesů, práci s cashflow až po samotné řízení firmy. Už nyní po roce je toho materiálu pro případnou publikaci (knížka, přednáška) mnoho. Třeba se někdy odhodlám podělit se o zkušenosti s Fail/Success story :).

Tento rok jsem stihl poměrně hodně cestovat (a splnil několik životních snů), celkově jsem byl mimo ČR 4 měsíce, což je můj rekord :). Austrálie byla hodně náročná a mnohokrát jsem si sáhl na dno fyzických i psychických sil, ale věřím, že mě dost posílila. Island byl zlomový, uvědomil jsem si spoustu dalších věci, které mohu ve svém životě zlepšit. Anglie byla velká škola pokory a uvědomování si, jak se mám skvěle a úžasně v ČR :).

Plány pro rok 2016

Trošku se už budu opakovat, ale jasně mi vykrystalizovala témata, kterým se chci každoročně věnovat a na která se budu zaměřovat.

 • Cestovat –  Japonsko, Anglie a nějaká teplá destinace (Asie, Jižní Amerika)
 • Studovat – angličtina, řízení firmy
 • Projekt – budovat PestryJidelnicek.cz, stabilizovat cashflow a expandovat alespoň na 3 nové trhy
 • Osobní život – více pracovat na vztazích a osobním životě
 • Finance – zkusit opět znásobit své podnikání alespoň 2x

Reporty kamarádů a známých

Závěr

Díky za váš zájem o mé aktivity :). Napište mi prosím do komentářů, jak se vám líbil můj report a plány pro následující rok. Pokud už jste sepsali své bilancování, hoďte link do komentářů (dělám sbírku odkazů na reporty, viz výše) rád si jej přečtu.

Mohlo by vás zajímat

František Szabó

([email protected]) Internetový podnikatel. Provozovatel webových portálů ve více než 20 zemích světa. Zastánce jednoduchosti a minimalismu. Investor a podporovatel decentralizace.

Diskuze

39 komentářů

 1. Moc pěkný report, Franto. Máš to solidně vybalancované. Vypadá to na super rok.

  Jídelníček se vám daří parádně a to tempo růstu úplná pecka. Na mobilní appku se těším, určitě důležitá věc.

  Ať se daří i nadále.

   1. Znáš mě dobře a doufáš správně. 🙂 Jak jsem četl tvůj supr report, máknul jsem a taky jsem nachystal hutné povídání, kde tě mimochodem zmiňuji. Teď to doladit a v pondělí/úterý report může jít věřím do světa!

 2. To video o Islande sa mi veľmi páči .. musela to tam byť celkom jazda 🙂 . A obrovské pokroky s pestryjidelnicek chválim a myslím, že máte ešte obrovský priestor na rast a vybudovanie niečoho fakt veľkolepého.

  1. Díky bylo to za pár hodin hotové. Snažím se dokopat ještě k dodělání videa z Austrálie a Thajska ale tam je těch materiálů mnohem více:)

  1. Díky už seš v seznamu jako první:), ať se daří. Na tvůj report se jdu vrhnout.

 3. Franto, velký dík za report.
  Můžu jednu otázku? Proč pro Tebe byla Anglie velká škola pokory? Já žiji v domnění, že UK je země zaslíbená 🙂

  1. No je to drahá země. Člověk který si žije dobře v ČR tam za stejné peníze bude jak žebrák:)

  1. Práce ze zahraničí určitě jde provozovat. Základ je zda jsi tam jako cestovatel a často se přemisťuješ (to je pak náročnější) nebo nomádíš na 1 místě. Základ je mít dobrý internet což je v některých zemích složitější… Díky za report doplnil jsem do seznamu a přidávám do pocketu:)

 4. Díky za inspiraci, práci s lidma se taky učím. A jídlo má určitě solidní potenciál, jen to chce správně vyhmátnout jak vydělat. Držím palce 🙂 Jinak v Anglii si našinec žije jako žebrák s našima penězma, ovšem s průměrným UK platem si tam žije podstatně lépe jak my tady s průměrným platem. Na druhou stranu nikde pečení holubi do huby nelítají.

  Můj report: http://diginomad.cz/jak-se-vydaril-rok-2015/

  1. Tak tak, není to ideální místo pro lidi mající příjem z ČR:)
   Report přidán do pocketu i do seznamu:)

  1. Díky Tome, přidáno do seznamu. Uvidíš že příští rok bude lepší:)

  1. Díky tvůr report přečten a doplněn do listu:) Ať se daří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *