Utekl další rok. Spíše prosprintoval. Je čas se zastavit a porozhlédnout se co se stalo. Po úspěšném roce 2014 vám přináším další stručný report toho, co se událo a jaké jsou mé cíle pro rok 2016.

Mé historické reporty 

Jak mi vyšla předsevzetí?

 • Cestovat – 2 měsíce Austrálie (případně Nový Zéland), Afrika, Island, případně nějaké menší cesty po Evropě  – OK (Austrálie, Island a 1 měsíc v Anglii)
 • Studovat – ještě více se zlepšit v online marketingu a analytice, více mluvit anglicky, i když jsem v ČR. Navštívit nějakou přínosnou oborovou konferenci (Microconf, LIM, …)  – OK (3 měsíce jsem používal angličtinu na denní bázi mimo ČR, v ČR jsem se snažil číst anglickou literaturu a sledovat filmy v angličtině, navštívil jsem LIM)
 • Budovat projekty – PestrýJídelníček.cz (najít ověřenou metodu monetizace, proniknout na další trhy), Freelo.cz (spustit první SAAS produkt), vybudovat samostatné affiliate impérium) 1/2 OK – PestrýJídelníček.cz budujeme a rosteme, viz dále. Z Freelo jsem se na základě focusu na 1 projekt rozhodl vystoupit, viz samostatný článek.
 • Poznávat – opět bych chtěl poznávat a spojovat lidi, jak tomu bylo letos a navázat případně nové pracovní vztahy. Kdyby vás cokoliv napadlo, ozvěte se mi  – 1/2 OK, i když jsem mnoho nových lidí nepoznal (viz dále), výrazně jsem utužil současné perspektivní pracovní vztahy a v nich rostl 

Co se opravdu stalo v roce 2015

Nejspíš si mnoho z vás všimlo, že jsem se v podstatě stáhl z veřejného života. Blogování jsem omezil na naprosté minimum, konference také. Zaměřil jsem se hodně na sebe a svůj osobnostní a pracovní růst. Tento rok byl v mnohém zlomový. Ještě více jsem zjednodušoval a osekával své podnikání, řešil minimalismus a produktivitu.

Rok 2015 byl také ve znamení ukončení mých aktivit affiliate manažerství (NATURHOUSE) a poskytování affiliate služeb (konzultace, školení, publikace) a další klientské práce.

Dalo by se říct, že to byl rok růstu a PestréhoJídelníčku. Růst v oblasti osobního podnikání ala one man show. Dle Fakturoid jsem oproti roku 2014 vyrostl 7,4x. Přisuzuji jej právě zvýšenému focusu na aktivity, které reálně přináší peníze a zaměření dle Pareta právě na těch 20% aktivit, které přináší 80% zisků.

V lednu (po 1 měsíci provozu projektu PestryJidelnicek.cz) jsme byli break-even (v zelených číslech)!  Růst byl obrovský a začali jsme postupně vylepšovat produkt a budovat tým (k dnešnímu dni 15 externě, 6 inhouse fulltime). Aktuálně máme celkově přes 550 000 registrovaných uživatelů, 35 tis. fanoušků na Facebooku a 2 spuštěné země. Věřím, že jsme tady s Michalem narazili na něco obrovského, co trápí většinu populace. Plány pro další rok jsou velké (expanze na další trhy, mobilní aplikace, vlastní produkty a služby, atd.).

Navíc je to pro nás všechny obrovská škola, každý den se naučím něco nového. Od práce se zaměstnanci (najímání, vyhazování, nové kanceláře), přes velkou analytiku, nakupování trafficu, optimalizace konverzního poměru, A/B testů, vylaďování procesů, práci s cashflow až po samotné řízení firmy. Už nyní po roce je toho materiálu pro případnou publikaci (knížka, přednáška) mnoho. Třeba se někdy odhodlám podělit se o zkušenosti s Fail/Success story :).

Tento rok jsem stihl poměrně hodně cestovat (a splnil několik životních snů), celkově jsem byl mimo ČR 4 měsíce, což je můj rekord :). Austrálie byla hodně náročná a mnohokrát jsem si sáhl na dno fyzických i psychických sil, ale věřím, že mě dost posílila. Island byl zlomový, uvědomil jsem si spoustu dalších věci, které mohu ve svém životě zlepšit. Anglie byla velká škola pokory a uvědomování si, jak se mám skvěle a úžasně v ČR :).

Plány pro rok 2016

Trošku se už budu opakovat, ale jasně mi vykrystalizovala témata, kterým se chci každoročně věnovat a na která se budu zaměřovat.

 • Cestovat –  Japonsko, Anglie a nějaká teplá destinace (Asie, Jižní Amerika)
 • Studovat – angličtina, řízení firmy
 • Projekt – budovat PestryJidelnicek.cz, stabilizovat cashflow a expandovat alespoň na 3 nové trhy
 • Osobní život – více pracovat na vztazích a osobním životě
 • Finance – zkusit opět znásobit své podnikání alespoň 2x

Reporty kamarádů a známých

Závěr

Díky za váš zájem o mé aktivity :). Napište mi prosím do komentářů, jak se vám líbil můj report a plány pro následující rok. Pokud už jste sepsali své bilancování, hoďte link do komentářů (dělám sbírku odkazů na reporty, viz výše) rád si jej přečtu.

Ing. František Szabó

([email protected]) Internetový podnikatel. Provozovatel webových portálů ve více než 20 zemích světa. Zastánce jednoduchosti a minimalismu. Investor a podporovatel decentralizace.

Diskuze

37 komentářů

 1. Moc pěkný report, Franto. Máš to solidně vybalancované. Vypadá to na super rok.

  Jídelníček se vám daří parádně a to tempo růstu úplná pecka. Na mobilní appku se těším, určitě důležitá věc.

  Ať se daří i nadále.

   1. Znáš mě dobře a doufáš správně. 🙂 Jak jsem četl tvůj supr report, máknul jsem a taky jsem nachystal hutné povídání, kde tě mimochodem zmiňuji. Teď to doladit a v pondělí/úterý report může jít věřím do světa!

 2. To video o Islande sa mi veľmi páči .. musela to tam byť celkom jazda 🙂 . A obrovské pokroky s pestryjidelnicek chválim a myslím, že máte ešte obrovský priestor na rast a vybudovanie niečoho fakt veľkolepého.

  1. Díky bylo to za pár hodin hotové. Snažím se dokopat ještě k dodělání videa z Austrálie a Thajska ale tam je těch materiálů mnohem více:)

  1. Díky už seš v seznamu jako první:), ať se daří. Na tvůj report se jdu vrhnout.

 3. Franto, velký dík za report.
  Můžu jednu otázku? Proč pro Tebe byla Anglie velká škola pokory? Já žiji v domnění, že UK je země zaslíbená 🙂

  1. No je to drahá země. Člověk který si žije dobře v ČR tam za stejné peníze bude jak žebrák:)

  1. Práce ze zahraničí určitě jde provozovat. Základ je zda jsi tam jako cestovatel a často se přemisťuješ (to je pak náročnější) nebo nomádíš na 1 místě. Základ je mít dobrý internet což je v některých zemích složitější… Díky za report doplnil jsem do seznamu a přidávám do pocketu:)

 4. Díky za inspiraci, práci s lidma se taky učím. A jídlo má určitě solidní potenciál, jen to chce správně vyhmátnout jak vydělat. Držím palce 🙂 Jinak v Anglii si našinec žije jako žebrák s našima penězma, ovšem s průměrným UK platem si tam žije podstatně lépe jak my tady s průměrným platem. Na druhou stranu nikde pečení holubi do huby nelítají.

  Můj report: http://diginomad.cz/jak-se-vydaril-rok-2015/

  1. Tak tak, není to ideální místo pro lidi mající příjem z ČR:)
   Report přidán do pocketu i do seznamu:)

  1. Díky Tome, přidáno do seznamu. Uvidíš že příští rok bude lepší:)

  1. Díky tvůr report přečten a doplněn do listu:) Ať se daří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *