Rok se s rokem sešel a máme tu další bilancování. Nevím jak vám, ale mně tento rok utekl až šíleně rychle, událo se během něj hodně věcí a právě o těch hlavních bych vám chtěl dnes něco povědět. Tak se pohodlně usaďte a jdeme na to. 🙂

Mé historické reporty 

Jak mi vyšla má předsevzetí?

 • Cestovat –  Japonsko, Anglie a nějaká teplá destinace (Asie, Jižní Amerika) – 1/2 OK (JaponskoAnglieIbizaSkotsko, Asie bude v lednu)
 • Studovat – angličtina, řízení firmy – OK (hlavně ohledně řízení firmy jsem si rozšířil své obzory značným způsobem)
 • Projekt – budovat PestryJidelnicek.cz, stabilizovat cash flow a expandovat alespoň na 3 nové trhy – 1/2 OK (projekt PJ jsme posunuli o pořádný krok kupředu, ale stabilizace cash flow a expanze do zahraničí proběhly nakonec v rámci jiného projektu)
 • Osobní život – více pracovat na vztazích a osobním životě – OK (toto hodnotím možná nejpozitivněji, opět plno nových věcí, které se podle všeho podařily)
 • Finance – zkusit opět znásobit své podnikání alespoň dvojnásobně – OK (nakonec se podnikání podařilo zdvojnásobit, i když s odřenýma ušima)

Co se opravdu stalo v roce 2016

Stejně jako minulý rok jsem pokračoval v trendu minimalistického přístupu k životu. V první půlce roku jsem si díky poměrně intenzivnímu tréninku přivodil zranění zad, se kterými mám nyní problémy a budu se snažit udělat vše pro to, abych se příští rok dal do pořádku (nic vážného, ale je to nepříjemné). Začal jsem chodit na jógu, lozit na stěnu a změnil pohybové aktivity (jízda na kole, chůze a lehký trénink). Navštívil jsem dvakrát přítelkyni v Anglii a byl s ní na 2 výletech (Ibiza, Skotsko).

Po návštěvě kamaráda Tomáše Ponera jsem se rozhodl, že konečně v rámci svého osobního affiliate podnikání zaměstnám manažera na správu obsahu. To mi pomohlo uvolnit si ruce a zaměřit se na další aktivity (hlavně ty marketingové a týkající se SEO). Příští rok bych chtěl do týmu přibrat ještě linkbuilding manažera (v případě zájmu o spolupráci se mi ozvěte na e-mail [email protected]).

Byl to rok ve znamení usilovné práce, navazování dalších affiliate partnerství a vstupu na 3 nové zahraniční trhy. Udělal jsem také několik nákupů webů a domén, které se mi hodily do portfolia. Jsem spíše pasivní kupec, vyčkávám na zajímavé nabídky, které si mě najdou obvykle samy nebo přes doporučení. Myslím, že jsem během tohoto roku udělal několik klíčových rozhodnutí (nové trhy, spolupracovník, investice do vlastního rozhraní pro správu webů), ze kterých budu následující rok čerpat.

Naučil jsem se poměrně obstojně pracovat s nákupem trafficu (hlavně Sklik, Adwords a Facebook). Kampaně si spravuji sám a chystám se příští rok zabrousit do vod Native a PPV.

Co se týče podnikání v rámci projektu PestrýJídelníček, museli jsme se spoluzakladatelem Michalem udělat několik hodně náročných, ale klíčových rozhodnutí. Zredukovali jsme tým. Nyní se snažíme spolupracovat pouze s klíčovými lidmi, kteří jsou potřební pro hladký chod firmy.

Více jsme se zaměřili na optimalizaci výdajů a cash flow – a vypadá to, že se jednalo o kroky správným směrem. Nicméně na vyhodnocení si ještě budeme muset počkat na hlavní sezónu, která nás čeká v lednu. Další trhy se nám spustit nepodařilo, ale vymysleli jsme koncept toho, jak na ně vstupovat; jiným způsobem. Tento model budeme v průběhu příštího roku ověřovat.

Podařilo se nám spustit mobilní aplikaci, na jejímž vývoji jsme usilovně, už přes rok pracovali. Poslední verze jsou ke stažení zde. Spustili jsme také několik vlastních produktů, ať už jde o knihu Blanka, čaj nebo e-booky a služby (více info zde). Při řízení této firmy s vlastními zaměstnanci a mnoha externisty se učím skoro každý den něčemu novému. Udělal jsem zase další velký osobní progres v affiliate a e-mail marketingu.

Díky tomu, že jsem svůj pracovní focus zaměřil pouze na 2 firmy v 2 oblastech podnikání, se daří znalosti poměrně hodně prohlubovat. Těch vjemů není tolik a mohu se cíleně soustředit jen na to, co je důležité a přináší hodnotu.

V roce 2016 jsem necestoval tak moc jako minulý rok, kdy jsem na cestách strávil 4 měsíce. Tento rok jsem cestoval přibližně „jen“ 2 měsíce. Podařilo se mi sestříhat videa ze všech velkých cest (mrkněte na můj youtube kanál).

Vím, že jsem také poměrně dost zanedbával své veřejné affiliate aktivity, můj cíl pro další rok je tak napsat alespoň 1 zajímavý článek měsíčně. První článek jsem sepsal již v prosinci a to na téma 5 stinných stránek affiliate marketingu. Další očekávejte začátkem ledna na téma konkurence.

Začátek roku strávím s dalšími digitálními podnikateli na Bali v rámci akce Netsraz, kterou pořádají Tom Poner a Petr Chodelka. Zatím to vypadá na setkání se zajímavými lidmi z mnoha různých oborů. Od tohoto pobytu si slibuji načerpání nové energie pro expanzivní rok 2017 a také rozšíření vědomostí z oborů, o kterých ještě nemám tak velké povědomí a znalosti. Určitě můžete očekávat report i z této země. 🙂

Plány pro rok 2017

 • Cestovat – 1 asijská země, 1 arabská země, několik evropských
 • Studovat – naučit se základy španělštiny. Zlepšit své schopnosti v oblasti nákupu trafficu a optimalizaci konverzí
 • Projekty – vstup na další zahraniční trhy v rámci osobního affilu i v rámci projektu PestrýJídelníček
 • Zdraví – cvičit jógu, lozit, zkusit něco dalšího (cross fit)
 • Osobní život – dále na něm pracovat a zlepšovat osobní pohodu
 • Finance – zvýšit příjem alespoň o 50 %, zlepšit EBITDu
 • Affilblog – napsat 1 zajímavý článek měsíčně

Reporty kamarádů a známých

Pokud jste dočetli až sem, tak vám gratuluji. 🙂 A děkuji za váš zájem. Budu rád za vaše komentáře a v případě, že máte také svou bilanci, napište mi odkaz do komentáře. Pokud bilance neděláte, doporučuji s tím začít. Je to skvělý způsob, jak zhodnotit svůj rok a zkusit si dát veřejný závazek na ten další. Je to velmi motivační a motivace a disciplína jsou při podnikání na volné noze docela klíčové.

Mohlo by vás zajímat

František Szabó

([email protected]) Internetový podnikatel. Provozovatel webových portálů ve více než 20 zemích světa. Zastánce jednoduchosti a minimalismu. Investor a podporovatel decentralizace.

Diskuze

30 komentářů

 1. Pěkné shrnutí Františku. Já Ti přeji ať je příští rok obdobně úspěšný a hlavně ať se nám rozepíšeš na Affilblogu, určitě nejsem jediný kdo se na to těší.

  1. Super Miloši přidal jsem do seznamu 🙂 Ať se daří i v roce 2017 😉

  1. Super díky, přídáno do seznamu. To se nám to pěkně plní:)

 2. Ahoj Františku, skvelé zhrnutie rovnako ako tie minuloročné.

  Mimochodom, je to len môj pocit, alebo si jeden z ľudí, ktorí v CZ/SK rozbehol toto každoročné reportovanie? 😀

  Tvoj report som už pridal do svojho článku (http://vojkovsky.sk/rok-2016/). Môžeš ma, prosím, aj ty pridať sem? 🙂

  1. Diky Michale. Tvuj report jsem pridal do seznamu. At se dari:)

  1. Zadnou chybu jsme zatim neudelali protoze jsme na jine trhy nevstoupily. Duvodem je prilis slozity a rozsahly projekt, ktery neni dobre pripraven na skalovani do zahranici.

 3. Veľký a pekný posun dopredu. Som najmä zvedavý na tú expanziu na iné trhy a ako ju budete robiť, ako budete postupovať.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *