V roce 2017 jsem se konečně rozhoupal a přihlásil se na letní běh iCollege, což je vzdělání pro podnikatele. Probíhá po dobu 9 sobot. Měl jsem doporučení od kamaráda Michala Vávry a několik různých názorů od lidí, kteří si již iCollege prošli. Dá se říct, že to bylo vždy závislé od toho, kdo zrovna iCollege vedl a zajišťoval její běh. Po méně úspěšném období z hlediska organizace si vzal tento letní semestr na starost Petr Koubský. Petra jsem osobně neznal, ale dle jeho široké známosti a odbornosti jsem usoudil, že by to mohlo být dobré. Přihlásil jsem se ještě s kamarádem Tomášem Dekanem.

Hned první hodinu nás čekalo klasické představování. Dělal jsem si zápisky o tom, co každý z cca 20 účastníků iCollege dělá a čím se zabývá. Zaujala mě obrovská pestrost a paleta lidí: majitel obřího fitness centra, bývalý majitel stavební firmy, PR konzultant, provozovatelka nejbarevnější galerie na světě a účastnice slovenského žebříčku Forbesu 30 pod 30, výhradní prodejce Xiaomi pro ČR, překladatelka, tenisová trenérka, vývojář mobilních aplikací, bývalá pěstitelka žampionů, prodejce stylových merino svetrů, seznamkový affilák, vývojář a kluk, který si zrovna dodělával gympl.

Mimo 1 sobotu, kdy jsem se ženil, jsem navštívil všechny soboty. Obvykle to probíhalo tak, že byl nějaký delší dopolední informační blok na nějaké konkrétní téma (business plán, účetnictví,produktivita,…) a poté 1 nebo 2 odpolední hosté se kterými probíhala víceméně volná diskuze (Michal Bláha, Pavel Zima, Martin Malý, Patrik Zandl). Obsah přednášek byl hodně závislý od přednášejícího; co se týče prezentace, exceloval Petr Ludwig, naopak co se týče obsahu, byl pro mě nejpřínosnější Olda Neuberger, Petr Koubský nebo Petr Krajíček. Nicméně každá přednáška měla potenciál zasáhnout někoho z kurzu. Je jasné, že obsah všech přednášek nemohl být přínosný nebo nový pro každého, ale z každého se dalo něco odnést.

Komunita

Co hodnotím jako dobrý benefit iCollege, je přístup k zajímavým přednášejícím osobnostem, které byste jednoduše nepotkali. I když aktuálně většinu kontaktů nevyužiji, mohu je s prosbou o radu či názor poprosit v budoucnu – a nebudu pro ně neznámým člověkem. Co je ale naprosto klíčové, je samotný networking v rámci studentů iCollege. Každý semestr probíhá 1 společná akce bývalých a nových studentů iCollege. Je to velká párty, na které můžete potkat bývalé absolventy a další zajímavé příběhy a názory. Je jen na vás, jak kontakty a zkušenosti ostatních využijete pro své podnikání.

Praktické využití

Hodně záleží na tom, koho na běhu potkáte. Já měl štěstí v tom, že jsem potkal affiláka s globálním přesahem, se kterým si vzájemně nekonkurujeme. Mohli jsme tak sdílet mnoho užitečného know how a hlavně díky němu jsem začal více vyhodnocovat analytiku a výkonnost jednotlivých affiliate kampaní. Také jsem díky němu zahodil strach z investování do kryptoměn – díky využití hardwarové peněženky Trezor. A když se divám na průběžný výkon a návratnost investic, můžu říct že se mi iCollege díky tomu hned několikrát za tu dobu zaplatila. 🙂

Každému se návštěva iCollege může vyplatit, pokud bude rozumně zacházet s cennými kontakty na zajímavé lidi a bude se snažit získané informace co nejdříve aplikovat do svého podnikání.

Díky Petrovi a organizátorkám Kristýně a Ivě za povedený letní semestr s iCollege.

PS: zrovna běží přihláška na podzimní běh iCollege ve stejné sestavě. Doporučuji se přihlásit.

Mohlo by vás zajímat

František Szabó

([email protected]) Internetový podnikatel. Provozovatel webových portálů ve více než 20 zemích světa. Zastánce jednoduchosti a minimalismu. Investor a podporovatel decentralizace.

Diskuze

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *