Thajské masáže

V Thajsku jsem absolvoval hned několik druhů masáží. Rybičková masáž a masáž nohou byly na odlehčení a relaxaci nohou, které při celodenním chození hodně trpí. Co mě ale velmi zaujalo byla thajská masáž, kterou jsem absolvoval poprvé v životě. Na masážích už jsem několikrát byl, ale jednalo se o klasické olejové a relaxační masáže.

Thajská masáž je v mnoha ohledech něco naprosto odlišného. Pravá thajská masáž by měla trvat 2-3 hodiny a je to opravdu komplexní a velmi propracovaná sestava, kdy se masér dostává postupně přes všechny části vašeho těla. U této masáže se mi několikrát stalo, že jsem úplně ztratil pojem o čase. Mnoho lidí si myslí, že thajská masáž je něco drastického a bude vás po ní bolet ještě několik dní celé tělo. To samozřejmě platit může, ale kvalitní masér by se vás měl na začátku vždy zeptat, zda už jste někdy thajskou masáž absolvovali a měl by ji uzpůsobit vašim preferencím a stavu těla. Já osobně jsem si vybral spíše lehčí thajskou masáž.

Pokud se Vám nehodí jet za 60 tisíc na měsíc do Thajska, můžete za rodilými Thajkami i Praze, kde také poznáte, co je to pravá thajská masáž.

Co vás zaujme je velmi intenzivní propojení s vaším masérem, který využívá pro masáž celé své tělo, nezřídka se vám stane, že vám sedí v klíně, nebo vás ohýbá do poloh, které jste si ani ve snu nepředstavovali, že vaše tělo bez poškození zvládne. Já osobně jsem využil thajskou masáž po 2 hodinách kajakingu, kdy jsem měl opravdu velmi namožené svaly.

V jakých případech je vhodné využít thajskou masáž?

  • Bolesti zad a svalstva
  • Regenerace, rehabilitace
  • Pracovní nebo osobní zátěž, stres
  • Tanec a velká fyzická námaha
  • Psychosomatická onemocnění

Mohlo by vás zajímat

František Szabó

([email protected]) Internetový podnikatel. Provozovatel webových portálů ve více než 20 zemích světa. Zastánce jednoduchosti a minimalismu. Investor a podporovatel decentralizace.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *