Thajsko 1. a 2. den – odlet, nemoc a ubytování

Dnes mě probudila prudká bolest v krku a odpoledne se přidala i horečka (38 stupňů). Bůh ví, co to je (je to angína), nadopoval jsem se a vyrazil směr Letiště Václava Havla s tím, že cestování nějak přežiju.

Photo 73 Photo 70

Odlétám z hnusné české zimy, kde je kolem 0 stupňů. Cesta s ČSA byla naprosto pekelná, hlavně málo místa a k tomu ta horečka s bolestí v krku. Přirovnal bych to k jízdě autobusem do Chorvatska nebo Itálie. Přestup v Abu Dhabi proběhl v pohodě, čekali jsme jen 1 hodinu, ale šlo vidět, jak arabáči nemají vůbec nikam naspěch. Obrovské letadlo Boeing 777 odbavovala taková mladá holčina a nijak u toho nespěchala. Nakonec jsme měli už v Abu zpoždění 40min.

Photo 60

Říkal jsem si, že je to obrovské letadlo a bude to solidní luxus, ale místa bylo ještě méně než v ČSA. Ještě že to zachraňovala skvělá obsluha a multimediální obrazovky, kde jsme si se sousedem solidně vyhráli na pokru 🙂

Photo 57

Přílet do BKK byl v pohodě, i když s horečkou. Vzal jsem si kartu od mobilního operátora DTAC, na jehož mobilních datech teď frčím. Podařilo se mi ještě jedno solidní faux pas. Vybral jsem si peníze z bankomatu za nekřesťanský poplatek na letišti a v bankomatu jsem si nejspíš zapomněl kartu (ano zapomněl, oni to totiž mají naprosto kreténsky, že karta vám nevyjede dokud nezmáčkete jedno tlačítko, které je samozřejmě v thajštině). Už je bloknutá, nikdo ji nevybral, ale tady se opravdu vyplatí mít další karty do zásoby. Ještě mi zbyly 2, takže ok (ale funguje pouze mBank, FIO – MasterCard prostě nejede).

Teď ležím na pokoji, možná si zajdu sehnat ještě něco na zub (měli zavřeno, tak jsem si nakoupil něco v obchodě) a koukám na vtipný thajský dabing amerického akčního filmu. Ještě jedna věc – mám trošku problém rozumět thajské angličtině, mají opravdu netypickou výslovnost a kolikrát jsem dnes dlouze přemýšlel, co po mě na check-inu vlastně chtějí. Jsou tu i Thajci, co třeba anglicky ani neumí, ale dělají že ano, motají do toho thajská slovíčka a ještě se diví, že jim vlastně nerozumíte (nedají na sobě nic znát :-D).

Celkově je ubytování na cenu 1000Kč/noc (Baiyoke Suite hotel) přes booking neskutečně luxusní. Níže přidávám výhled a nějaké fotky. Jedná se o velkou předsíň s ledničkou a televizí, pak velkou ložnici a koupelnu. Všude klimatizace a televize, takový luxus nepotřebuji, ale za tu cenu proč to jednou za život nevyzkoušet 🙂

Photo 46Photo 45Photo 44

 

Mohlo by vás zajímat

František Szabó

([email protected]) Internetový podnikatel. Provozovatel webových portálů ve více než 20 zemích světa. Zastánce jednoduchosti a minimalismu. Investor a podporovatel decentralizace.

Diskuze

4 komentáře

  1. Ahoj Franzo, byl jsem s baglem pred dve lety, pokud chces nejake dobre tipy, napis maila.

  2. FIO mastercard jde. Alespoň mně šla v pohodě všude. Samozřejmě jsou automaty kde vůbec mastercard není, ale stejně tak jsou automaty kde není ani VISA.. tam kde ale je symbol mastercardu mi to šlo OK.

    1. Aha tak testnu diky za info me to bebrali v hotelu a ani bankomat ale je pravda ze na logo jsem se nedival…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *