Thajsko 10.den – moře, stopy v písku, práce a podnikání

Upozornění tento příspěvek je krajně filozofický a nenabízí téměř žádný obsah, pouze autorovo zamyšlení a další plky. Pokud plky číst nechcete, tak v četbě prosím nepokračujte 🙂

Včera byl velmi nabitý den, a protože zítra odjíždím, řekl jsem si, že si dám den odpočinku, jen tak na pláži u moře. Včera večer jsem usnul u televize a na hodně programech dávali fotbal. Celkově jsem si všiml, že Thajci fotbal milují možná i stejně jako thajský box. Dávají ho na mnoha programech, dokonce jsou i thajské programy, kde 3 Thajci moderují zápasy a obvykle to vyznívá velice vtipně až estrádně. Taky nevím, co je to za zvyk u Thajců a platí to asi i obecně pro Asiaty, tak do každého pořadu dávají takové praštěné zvuky, které jakoby navozují vtipnou a uvolněnou atmosféru. Takové ty zvuky, jak znáte třeba z Toma a Jerryho jako DONG a PRR a CRR a všechno možné. Pro Evropana to působí dost zvláštně a vtipně, ale oni to tu cpou fakt všude i do teleshopingu.

2013-03-27 09.53.43 2013-03-27 13.36.25 2013-03-27 13.36.29 2013-03-27 19.40.11 2013-03-27 19.40.18 2013-03-27 19.41.22 2013-03-27 19.41.57 2013-03-27 19.43.15 2013-03-27 19.50.38 2013-03-27 19.57.20

Ráno jsem si uvědomil, jaká je paráda, že nemám žádný fixní program a prostě když se mi nechce, můžu si poležet a až se mi zachce, můžu si jít, kam chci. Šel jsem tedy k moři a přemýšlel o různých pracovních záležitostech. Na oběd jsem zašel do Bam bam a dal jsem si 4 velké krevety, nudle a kokos na zapití. Poté jsem se vydal hledat poštu, protože jsem chtěl poslat 2 pohledy. No, nebylo to úplně jednoduché. Žádné schránky tu široko daleko nevidíte a po delším bloudění a vyptávání se Thajců jsem poštu našel. Mimochodem Thajci opravdu moc dobře anglicky neumí a pokud nerozumí, tak vám vše odkývou a dokonce vás někam pošlou, i když vlastně ani neví, co po nich chcete. Hodněkrát jsem se už setkal s tím, že mi slečna říkala right a ukazovala doleva :).

Po krátkých peripetiích a pracovním pobytu na hotelu jsem se vydal znovu na pláž. Byly velké vlny a já si v nich poskakoval a sledoval západ slunce. Nakonec jsem se vydal po břehu a začaly mi hlavou přebíhat opravdu zvláštní myšlenky. Představil jsem si svou stopu v písku jako svůj život. Po pár vodních přílivech se stopa vypařila a já si uvědomil, že život je jako stopa a čas je voda. On ten čas pokud ho prožíváte, opravdu šíleně teče a uvědomíte si, jak pořád jen stárnete a jak by ta stopa měla být co možná nejhloubější. Napadlo mě, že spousta lidí si myslí, že to jak hluboká je stopa nelze ovlivnit (osud), já si ale myslím, že v průběhu života můžete tu stopu různě prohlubovat (pozitivní přístup k životu, radost, zdravý životní styl a strava, pohyb) a nebo naopak zkracovat (chlast, kouření, drogy, stres, práce, která vás nebaví). Úplně to na mě dolehlo a připadalo mi to strašně smutné. Taky jsem se dostal k otázce, proč se tolik lidí žene za nepodstatnými věcmi, které jim tuto stopu zmenšují. No, to byla taková odbočka :).

Ještě musím zmínit, že je asi příliv, protože na pobřeží bylo opravdu obrovské množství vyplavených ryb všech možných velikostí a tvarů. Co mě ještě zaujalo, byla v obvodu asi metr (nekecám) vyplavená medúza. Ono když si člověk uvědomí, že to pod ním nebo vedle něj v tom temném moři plave (plus dalších X věcí, o kterých ani raději nepřemýšlím), tak vám to moc na klidu nepřidá.

Na hotelu jsem si uvědomil, že se mi na ostrov, na který jedu zítra Koh Tao nechtějí tahat teplé věci z ČR (svetr, boty a nějaké krávoviny, které potřebujete jen v té hnusné zimě u nás). Rozhodl jsem se je tedy natvrdo vyhodit, abych uvolnil svému batůžku a pohodlněji se mi cestovalo. Snad nezmrznu až 17. dubna přiletím. 

2013-03-27 20.12.07

Poté jsem zamířil zpět na hotel a po cestě nakoupil svačinu na další den a vybral z bankomatu, který měl navrchu router. No, snad mi do rána neoholí konto (neoholili). Co můžu doporučit, neudělejte tu chybu jako já, a nevybírejte z mBank, má katastrofální kurz na báthy. Já bohužel jinou možnost nemám, protože jsem kartu Air bank (mnohem lepší kurz) nechal v bankomatu v Bangkoku.

2013-03-27 20.45.43

Mohlo by vás zajímat

František Szabó

([email protected]) Internetový podnikatel. Provozovatel webových portálů ve více než 20 zemích světa. Zastánce jednoduchosti a minimalismu. Investor a podporovatel decentralizace.

Diskuze

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *