Thajsko 3.den – BKK, jídlo, lékařství a hudba

Včera večer jsem byl ještě na drobné procházce, cca hodinku, po nočním BKK v okolí. Hned u východu si mě odchytl prodejce a taxikář v jedné osobě a snažil se mi prodat kde co. Hlavně erotické masáže a různé výlety. Nakonec mi ukázal, kde si můžu koupit kokos, který jsem chtěl vyzkoušet (je neskutečně osvěžující) a pokračoval dál po svých. Tuk tuk byznys tady funguje asi opravdu geniálně protože co 20m se vás ptá řidič tuk tuku, zda nechcete svézt a je jich tu opravdu hodně. Každý vypadá jinak, někdo si vyhraje s ozdobami, jiný zase s osvětlením.

Jaké jsou mé první pocity z nočního BKK, neskutečně to tu žije, je tu spousta obchodníků, ale mimo tuk tuk se vám tady nesnaží vše vnucovat (jako například v Africe) za každou cenu. BKK je hodně špinavé město a díky obrovskému teplu a vlhkosti v kombinaci s odpadky a pouličními prodejci jídla dost zapáchá.

Ráno jsem shlédnul televizi. Na mnoha pořadech je teleshoping, Horst Fuchs by měl radost. Vždy to má stejné schéma, pěkně vypadající muž a žena s velkými přednostmi se snaží co nejlépe popsat a uvést produkt.

Na oběd jsem zašel do zdejšího bufetu, vždy je potřeba si směnit peníze za kupóny a těmi se tu pak platí. Vybral jsem si nudle s mořskýma příšerama a nebylo to špatný, cena 70 kupónů = bahtů cca 40 Kč. Co mě ale šoklo je, že úplně stejně stál ovocný džus (pokud si řeknete, že nechcete led jako já připlatíte si :)) a ten už za moc nestál.

Photo 36 Photo 38

Odpoledne jsem si zavolal pomocí Skypu (dobil jsem si 10€ kredit) do své pojišťovny Allianz, že se necítím moc dobře a vypadá to na angínu, co mám dělat. Za hodinu mi poslali adresu nemocnice, kam mám zajít. Dal jsem se tedy na trip. GPS mi ukazovala 30 min, ale šel jsem tam téměř hodinu. Prokličkovat všemi stánky, lidmi co, nabízí masáž a tuk tuk dopravu je fakt oříšek. Je ale pravda, že jsem se dost často zastavoval a potkal tohoto velmi zajímavého týpka, který mě na první pohled zaujal  (hrál na takový zvláštní nástroj, teda nevím, zda hrál vůbec on a neběželo to jen z nějakého přehrávače):

Photo 182013-03-20 18.49.032013-03-20 18.49.42

 

Nějaký sestřih hudebních a celkově videjních zážitků udělám až v ČR.

Nakonec jsem dorazil do snad nejluxusnější a nejvelkolepější nemocnice, co jsem kdy viděl. Bohužel klasický Medical lékař končil ve 20:00 a já dorazil 20:01, takže mi řekli, že mám jít na ženskou kliniku:). Čas v čekárně jsem vyplňoval sledováním thajské telenovely. Viděl jsem 2 díly a vím, o čem to celé je, kdo s kým, kdo je zlý a hodný bez toho, aniž bych rozuměl jediné slovo. Je nádherné, že ty novely jsou tak nadčasové a multinárodností. Možná bychom měli posílat DVD s telenovelama do vesmíru místo těch hloupých destiček, možná by to o nás vypovědělo více :-D.

Photo 15

Nakonec se mě ujala sympatická paní doktorka, která mě prohlédla a udělala mi nějaké testy. Nakonec se potvrdilo to, co jsem si myslel a byla to angína (bakteriální onemocnění) a tak mi dala ATB na týden, ať to rychle vyléčím. Platil jsem 3400Bath= 2300Kč, tyto výdaje proplatí snad pojišťovna. Dá se říct, že se mi už druhý den pobytu pojištění vyplatilo. Allianz má z pojišťoven, které jsem srovnával jediná neomezené pojištění na všechny výlohy, což je určitě velké plus. Navíc je v zahraničí velice známá.

Večer jsem si řekl, že trošku zariskuju a poprvé jsem si dal něco venku. Původně se mi do toho moc nechtělo, byla to takový zapadlá ulička, ale všiml jsem si, že u stolů sedí plno Thajců (žádný turista) a usoudil jsem, že to asi bude v pořádku. Dal jsem si thajský vývar s nudlemi a masem (40BTH) a bylo to velmi dobré.

2013-03-20 22.30.32 2013-03-20 22.31.35

Po cestě jsem ještě narazil na kapelu, která hrála u jednoho obchodního centra, tak jsem se na chvíli posadil, zrovna hráli nějakou thajskou hudbu. Pak zahráli několik známých amerických písniček, ale jeden posluchač je vybídnul, aby zahráli zase thajskou a byla fakt geniální.

2013-03-20 23.01.41

Mohlo by vás zajímat

František Szabó

([email protected]) Internetový podnikatel. Provozovatel webových portálů ve více než 20 zemích světa. Zastánce jednoduchosti a minimalismu. Investor a podporovatel decentralizace.

Diskuze

3 komentáře

  1. teda ta ulicka, kde pripravuji jidlo (skoro posledni fotka), vypada fakt mastne :DDD
    na taliri uz to ale poznat neni, kouzlo! 😀
    sem se za tebou chtel zastavit v hranicich v patek, ale uz si byl pryc, tak nevadi…
    good luck

  2. Heh Franto máš docela odvahu, pač ta ulička je jak z hororu. No každopádně budeš mít o čem vyprávět. Je to super.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *