Thajsko 4. den – BKK nový hotel, bazén a příprava na odjezd

Ráno jsem opět nahlédl do kulturního dědictví Thajců. Tentokrát jsem ale zabrousil omylem na kanál, kde vysílali indické telenovely (konkrétně Dullban – nebo tak nějak). Chvíli jsem se díval a musím říct, že by si tedy měli scénáristé, režiséři a kameramani z naší Ordinačky a podobných pytlovinek vzít ponaučení. Pomalu to byl akční zážitek – hudba Kurýra, kamera z Walker Texas Ranger a Postradatelných a do toho thajský dabing. Pecka :). Pomalu se začínám spánkově aklimatizovat, dnes jsem dokonce dokázal vstát už v 10 hodin :-D. Nicméně pro další generace doporučení, že je dobré, začít se aklimatizovat už doma. Poslední 2 týdny se snažte chodit spát ideálně kolem 20:00, je to stejné, jako kdybyste chodili spát tady ve 2 ráno a nebude to pro vás takový šok.

Na oběd jsem vyjel do 46.patra mého hotelu Baiyoke Suit do zdejšího bufetu – all you can eat (275BTH). Neměl jsem moc velký hlad, ale i tak jsem ochutnal, co se dalo. Hlavně mě zajímalo ovoce a ryby a obojí bylo famózní, teda ryby mě zaujaly rozhodně nejvíce. Nakonec jsem se ještě na 11.patro stavil podívat se na bazén a zjistil jsem, že je zrovna údržba, takže jsem vlastně o nic nepřišel :).

2013-03-21 12.22.59 2013-03-21 12.27.28 2013-03-21 12.40.12 2013-03-21 12.46.39 2013-03-21 12.46.48

Po obědě jsem se přihlásil do dalšího hotelu Baiyoke Butique, který je přesně za hotelem Baiyoke Sky (největší hotel v BKK) a zapsal se na recepci. Hotel je to velmi stylový. Chvíli jsem čekal na to, než mi připraví pokoj a sledoval jsem zápas nohejbalu žen, musím říct, že to je neskutečný mazec. Kam se na ně hrabou primadony typu Ibrahimovič nebo Ronaldo. Ty holky si to neskutečně dávají a smečujou tím stylem, že hodí přemet nebo rovnou salto 🙂

Po check-inu jsem se vybalil na novém hotelu – Baiykoe Butique o kousek dál od předchozího. Byl to o něco komornější pokoj, ale zase více stylový.

2013-03-21 14.20.23 2013-03-21 14.20.29 2013-03-21 14.20.41

 

Řekl jsem si, že bych měl využít komfort, který mi hotel poskytuje a využít bazén ve 20.patře sousedního hotelu Bayioke SKY, tak jsem se tam tak 2 hodiny koupal a relaxoval (příprava na moře).

2013-03-21 15.21.52

Poté jsem vyrazil na trhy s cílem, že dnes si dám už konečně něco z těch pofidérních a podivně vyhlížejících jídel u stánků. Musím říct, že jsem měl těžké dilema, co zvolit. Chtěl jsem rybu, ale netušil jsem, jak bych ji jedl, tak jsem vybral nějakou směs masa (vůbec netuším, co to bylo, navíc ta paní nerozuměla ani slovo anglicky). Bylo to dobré, což mě nepřekvapilo, ale moc jsem se z toho nenajedl (co chcete za 20báthů), tak jsem pokračoval dál a narazil jsem na podobně zapadlý stánek s thajskou polévkou jako včera, jen o kus dál a opět tam bylo plno a opět tam seděli jen Thajci.

Dal jsem si plný talíř silné rybí polévky s mnoha druhy kuliček (každá z jiné ryby) a bylo to velmi vydatné a dobré. Chvíli jsem klábosil s přísedícím Thajcem, to bylo snad nejdéle, co jsem se s kým zatím tady bavil :). Doporučil mi geniální thai tea (tak tomu říkají a je to hodně chuťově zajímavý ice tea). Nakonec jsem šel o kus dále obkouknout, kdo že to dneska koncertuje u mého oblíbeného obchodního centra. Dnes vystupoval člověk podobného vzezření jako John Lennon nebo spíš jeho syn (byl to Thajec a měl šikmé oči abyste pochopili) a zpíval samozřejmě Beatles. Něco šlo, ale někdy to opravdu trhalo uši, ale kytarista to byl dobrý.

2013-03-21 18.39.59 2013-03-21 18.52.18

Abych své dnešní peripetie zakončil stylově, řekl jsem si, že si půjdu prohlédnout nějakou hodně skrytou uličku a půjdu zjistit, jak vlastně ti Thajci bydlí (myslím v BKK). Je zvláštní, že jsem neměl vůbec strach (to dělají možná ty ATB), nicméně jsem se dostal do docela pofidérně vyhlížející a jak jsem později zjistil slepé uličky a nakračoval jsem si tam jako Chuck Norris. Nahlížel jsem do bytů, které byly otevřené, běžní Thajci bydlí opravdu extrémně obyčejně (téměř v naprosté chudobě) a také to na mě nepůsobilo příliš čistě, ale lidi vypadali šťastně a ani se na mě vražedně nedívali, že jim farang (bělásek čili já) narušuje teritorium. Nebezpečně vypadaly pouze dráty vysokého napětí nad hlavou, které vydávaly nelibé zvuky a šel z nich strach. Dokonce jsem prošel kolem pár psů, ale nestálo jim za to ani zvednout hlavu, leželi si klidně uprostřed chodníku.

V místě, kde jsem byl tedy já, Bangkok není vůbec nebezpečný. Řekl bych, že v BKK jsou více nebezpeční zahraniční turisté, Thajci sami jsou extrémně nekonfliktní.

PS: dnes jsem poprvé viděl opravdového ladyboye 🙂

Mohlo by vás zajímat

František Szabó

([email protected]) Internetový podnikatel. Provozovatel webových portálů ve více než 20 zemích světa. Zastánce jednoduchosti a minimalismu. Investor a podporovatel decentralizace.

Diskuze

5 komentářů

  1. Perfektní seriál. Tak snad budou i další pravidelní díly. A je koukám se na co těšit, když ti ATB berou všechny zábrany 😀

  2. Ahoj, jaká je počáteční investice do takového pracovně-poznávacího výletu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *